Ukończył medycynę i chirurgię na Uniwersytecie w Mediolanie z wyróżnieniem, a następnie specjalizował się na tej samej uczelni w chirurgii plastycznej, mikrochirurgii i chirurgii eksperymentalnej. Później pracował w różnych szpitalach, gdzie doskonalił swoje umiejętności, stając się szanowanym profesjonalistą. Równocześnie pełnił funkcję wykładowcy na kierunku Master in Aesthetic Surgery na Uniwersytecie w Mediolanie, na studiach II stopnia Master in Surgery and Esthetic Medicine of the University of Genoa oraz na Podyplomowej Szkole Medycznej zajmującej się medycyną estetyczną w Mediolanie. Wieloletni ekspert oraz autor licznych publikacji naukowych dotyczących zastosowania PDRN oraz polinukleotydów w medycynie estetycznej i ogólnej, konsultant naukowy Laboratorium Mastelli.

Obecnie prowadzi  prywatną praktykę lekarską w Mediolanie, specjalizuje się m.in w takich zabiegach jak: chirurgia piersi, liposukcja i blefaroplastyka.
dr Maurizio Cavallini jest ekspertem w zakresie dietetyki i laseroterapii, a także nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, których celem jest walka z oznakami upływającego czasu oraz niedoskonałościami twarzy i ciała takimi jak: cellulit, rozstępy i przebarwienia skórne.

BACK