OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE SZKOLENIE TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE

Zakres tematyczny szkolenia Osocze Bogatopłytkowe:

W tej kategorii oferujemy szkolenia:

Osocze bogatopłytkowe – Regeneracja skóry twarzy

Osocze bogatopłytkowe – Owłosiona skóra głowy

Szkolenie Osocze Bogatopłytkowe Regeneracja Skóry Twarzy

Omówienie podstaw medycyny regeneracyjnej i wykorzystania podstawowych czynników wzrostu: mechanizm działania, technika pozyskiwania osocza bogatego w płytki krwi, wyjaśnienie zagadnienia koncentracja płytek jest potrzebna do stymulacji fibroblastów.

Teoretyczne podstawy regeneracji skóry preparatami z linii SKIN. Wykorzystanie w regeneracji tkanki skórnej twarzy autologicznej fibryny. Przedstawienie teoretyczne całościowego protokołu regeneracji twarzy.

Szkolenie Osocze Bogatopłytkowe Włosy

Budowa i fizjologia włosów. Najczęstsze patologie dotyczące włosów. Przyczyny łysienia i wypadania włosów. Różne rodzaje i postacie łysienia. Wpływ hormonów na włosy.

Diagnostyka i leczenie łysienia. Mezoterapia skóry owłosionej głowy – zasady i cele. Przegląd i kryteria wyboru preparatów do mezoterapii.

Podstawowe pojęcia i charakterystyka osocza bogatopłytkowego. Aktywne składniki osocza – mechanizm działania. Kontrowersje, fakty i mity dotyczące osocza bogatopłytkowego.

Komercyjne i niekomercyjne zestawy do pozyskiwania PRP – przegląd zestawów dostępnych na polskim rynku. Różne wirówki i zasady przeliczania parametrów wirowania osocza. Procedura pozyskiwania osocza bogatego w płytki krwi za pomocą zestawu niekomercyjnego wg autorskiej metody Ceccarelli – Garcia.

Metody podawania gotowych preparatów i osocza bogatopłytkowego oraz techniki efektywnego wykonywania zabiegów. Możliwe ryzyka związane z zabiegami i wymagane środki ostrożności.

Łączenie mezoterapii z innymi zabiegami. Biorewitalizacja skóry przy zastosowaniu preparatu PRX-T33. Prawidłowa wycena zabiegów mezoterapii i osocza bogatopłytkowego.

Nadchodzące szkolenia Osocze Bogatopłytkowe

DataTematMiejsceProwadzącyCenaZapisz się

Aktualnie brak szkoleń

BACK